bad gift, red gift box, slikta dāvana, ko nedāvināt, ko davinat

13 lietas, ko nevajadzētu dāvināt

Katrs no mums laiku pa laikam saskaras ar situāciju, kad jāizraugās piemērota dāvana kādam tuvākam vai ne tik tuvam cilvēkam. Lai nekļūdītos, izlasi, kādas ir tās 13 lietas, ko noteikti nevajadzētu dāvināt, tā izvairoties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Ko dāvināt svētkos un ko labāk nedāvināt? Mēdz teikt, ka dāvinātam zirgam zobos neskatās, tomēr pastāv zināma dāvināšanas etiķete. Tautām ir izveidojušās tradīcijas par to, kādas lietas labāk dāvināt un kādas ne. Vispirms jāatceras – visiem noteikumiem, aizspriedumiem un etiķetes prasībām var būt izņēmumi. Gadās īpašas situācijas, kad tālāk minētās tradīcijas un noteikumi nav jāievēro, ņemot vērā cilvēka raksturu, īpašās attiecības, ģimenes tradīcijas, humora izjūtu, izteikto vēlmi saņemt tieši tādu dāvanu utt. To atceramies un ieskatāmies to dāvanu klāstā, ko parasti nevajadzētu pasniegt.

 

 1. Nedāviniet lietas, kas kaut kādā veidā cilvēkam var atgādināt par viņa trūkumiem. Piemēram, sporta zāles abonementu cilvēkam, kurš nekad nav nodarbojies ar sportu (bet, iespējams, tas viņam būtu noderīgi) dāvināt nevajadzētu. Arī pretblaugznu šampūns un automašīnas gaisa atsvaidzinātājs pieskaitāmi pie nevēlāmajām dāvanām. Nepatīkami varētu arī tikt uztvertas tādas grāmatas kā “Mācīsimies pieklājību”, “Kā beidzot kļūt par veiksminieku”, “Padomi tukliem cilvēkiem” vai “Kāpēc vīrieši apprec stervas”.

 

 1. Dāvanai jāsagādā prieks uzreiz. Nav nozīmes bērnam dāvināt lietu (piemēram, velosipēdu), ko viņš varēs izmantot tikai pēc gada.

 

 1. Maziem bērniem nedāviniet bungas, taures, bumbiņu šautenes un citus ieročus no ‹‹vecāku iznīcināšanas ieroču›› arsenāla.

 

 1. Pašgatavotas dāvanas pasniedziet tad, ja esat specializējies konkrētajā gatavošanas veidā, nevis tikai izmēģiniet spēkus un apgūstiet prasmes (šis, protams, neattiecas uz sirsnīgām dāvaniņām, ko darinājuši bērni).

 

 1. Nedāvina tukšus maciņus, somas vai katlus. Maciņā ielieciet monētu, bet katlā – kaut vai konfektes vai citu sīku dāvaniņu.

 

 1. Nedāviniet priekšmetus, uz kuriem ir nesaprotami uzraksti, hieroglifi.

 

 1. Dāvinot mākslas darbus, jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka tie atbildīs dāvanas saņēmēja gaumei un iederēsies interjerā.

 

 1. Intīmo veļu pieņemts dāvināt tikai sievām vai mīļākajām. Labākās draudzenes arī var viena otru pārsteigt ar šādām dāvanām.

 

 1. Kaklasaiti vīrietim var dāvināt tikai tuvs cilvēks – sieva, līgava vai radinieki – citādāk tāda dāvana tiks uzskatīta kā mājiens par vēlmi izveidot tuvākas attiecības.

 

 1. Uzmanīgiem jābūt ar joku dāvanām. To nevajadzētu pasniegt cilvēkam, kura humora izjūtu neesat pilnībā iepazinis.

 

 1. Ja dāvināt traukus, pirms dāvanas pasniegšanas pārbaudiet, vai tie pa ceļam nav ieplaisājuši vai saplīsuši. Ja ir, tādus dāvināt, protams, nedrīkst.

 

 1. Ja dāvina naudu, tā jāievieto konvertā kopā ar apsveikuma kartīti.

 

 1. Ļoti dārga dāvana lietišķajās attiecībās var tikt uzskatīta par kukuli vai vēlmi jebkādā veidā ietekmēt tās saņēmēju. Personīgajās attiecībās tā var likt justies parādā, un dāvinātājs var nezināt, kā pateikties.
03/12/2015

Iepazīsti tricekļa jaudu

  Emocijas, adrenalīns un sajūsma raksturo to, kāds bija piedzīvojums Visasdavanas.lv meitenēm drifta hallē. Bet pastāstīsim sīkāk, kādēļ ir vērts izmēģināt šo arī tev. Viss sākās ar instruktāžu par drošības noteikumiem un draudzīgu smaidu no zinošiem un kompetentiem darbiniekiem. Pirmā doma par mierīgu braucienu izgaist līdz ar kustības uzsākšanu. Drifta hallē līkumu ‘’izņemšana’’ bez aizrautības […]

Lasīt tālāk

10 aktīvās atpūtas piedāvājumi no dāvanu veikala Visasdavanas.lv

Pilnvērtīga atpūta ir ļoti svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa. Tā nepieciešama, lai atgūtu spēkus pēc nogurdinoša darbu maratona, izrautos no ikdienas rutīnas un gūtu iedvesmu jauniem sasniegumiem.

Lasīt tālāk

Fantastiskas idejas, kā svētkos palutināt mammu

Tuvojas Māmiņdiena – vieni no gada sirsnīgākajiem svētkiem. Laipni vārdi, bučas un ziedu klēpji ir mazākais, kā varam pateikties mammai par viņas rūpēm un beznosacījumu mīlestību.

Lasīt tālāk