Labākā dāvanu izvēle

Lustīgas dāvanas jauniešiem Līgo svētkos un Jāņos

Vasaras saulgriežu jeb Jāņu svinēšana ir viena no skaistākajām latviešu tradīcijām, kas pārdzīvojusi gadsimtus un saglabājusies līdz pat mūsdienām. Jāņi ir tie svētki, kurus patiesi svin pilnīgi visa Latvija. Tie ir svētki, kad Rīga ir tukša kā izslaucīta – visi devušies uz laukiem, ciemos pie radiem, svinēt Jāņu nakti pļavā pie ugunskura. Šādos viesos dodoties, līdzi jāņem arī dāvana mājiniekiem – jauniešiem, sevišķi, ja tiem vārdā Līga vai Jāni. Lasīt tālāk

Dāvanas jaunietim Jāņos ir izvēlēties ir nedaudz grūtāk kā pieaugušajiem, kam vislabāk dāvināt alus kausus un gardu alu. Dāvanai jaunietim Jāņos jābūt kam tādam, kas saistās ar šiem svētkiem. Jauniešiem visvairāk pie sirds kā dāvana Jāņos varētu iet kāds interesants priekšmets ar tradicionālajām latvju zīmēm, piemēram, no koka gatavots albums ar iegravētu vārdu, kurā salikt fotogrāfijas no Līgo dienas.
Dāvanas Jāņos domātas, lai izrādītu uzmanību nama, kurā svinam svētkus, saimniekiem vai arī lai apsveiktu Līgu vai Jāni vārda svētkos. Tādēļ laba dāvana Līga nebūt nav liela vai dārga. Tā var būt kāds asprātīgs nieks, piemēram, t-krekls ar apdruku – smieklīgu novēlējumu vai pantiņu par Līgu, svētkiem piemērotu attēlu vai zīmējumu.
Labas Līgo dāvanas būs Latvijā ražotas preces – to patiesi ir daudz un interesantas. Līgo un Jāņi ir tradicionāli svētki, tādēļ laba dāvana Jānim būs īpaša koka alus kaste ar pudeļu attaisāmo. Dāvana Līgai varbūt arī ar šiem svētkiem nesaistīta, bet gan domāta, lai apsveiktu sievieti vārda dienā. Šādā gadījumā var izvēlēties dāvināt rotaslietas vai dāvanu karti aktīvai atpūtai vasarā pie dabas. Piemēram, dāvanu karte izbraucienam ar laivām vai SUP dēļiem, ekskursija pa Latvijas laukiem.
Ir daudz labas idejas Jāņiem un variantu, ko dāvināt jauniešiem Līgo un Jāņos. Atliek vien padomāt, kas viņiem labāk patīk – tematiskas Līgo un Jāņu dāvanas vai aktīva atpūta, un izvēlēties no plašā piedāvājuma. Lai lustīga līgošana!