Labākā dāvanu izvēle

Ko dāvināt Līgai Līgo svētkos un Jāņos?

Vasaras saulgriežu jeb Jāņu svinēšana ir viena no skaistākajām latviešu tradīcijām, kas pārdzīvojusi gadsimtus un saglabājusies līdz pat mūsdienām. Jāņi ir tie svētki, kurus patiesi svin pilnīgi visa Latvija. Tie ir svētki, kad Rīga ir tukša kā izslaucīta – visi devušies uz laukiem, ciemos pie radiem, svinēt Jāņu nakti pļavā pie ugunskura. Šādos viesos dodoties, līdzi jāņem arī dāvana namamātei, sevišķi, ja tai vārdā Līga. Lasīt tālāk

Dāvanas sievietei Jāņos ir izvēlēties ir nedaudz grūtāk kā vīrietim, kam vislabāk dāvināt alus kausus un gardu alu. Dāvanai sievietei Jāņos jābūt kam tādam, kas saistās ar šiem svētkiem. Varbūt nedaudz sievietes – alus cienītājas – būs priecīgas par skaistu vai interesantu alus kausu vai oriģinālu dāvanu karti ekskursijai pa alus ceļu Rīgā. Tomēr tām sievietēm, kam alus negaršo, vairāk pie sirds varētu iet kāds interesants priekšmets ar tradicionālajām latvju zīmēm, piemēram, no koka gatavots albums ar iegravētu vārdu, kurā salikt fotogrāfijas no Līgo dienas.
Dāvana Jāņos domāta, lai izrādītu uzmanību sievietei – namamātei vai apsveiktu Līgu vārda svētkos. Tādēļ labas dāvanas sievietei Līgo nebūt nav lielas vai dārgas. Tās var būt kāds asprātīgs nieks, piemēram, t-krekls ar apdruku – smieklīgu novēlējumu vai pantiņu par Līgu, svētkiem piemērotu attēlu vai zīmējumu.
Laba dāvana Līgo dienā būs Latvijā ražotas preces – to patiesi ir daudz un interesantas. Līgo un Jāņi ir tradicionāli svētki, tādēļ laba dāvana būs īpaša koka alus kaste ar pudeļu attaisāmo. Dāvana Līgai varbūt arī ar šiem svētkiem nesaistīta, bet gan domāta, lai apsveiktu sievieti vārda dienā. Šādā gadījumā var izvēlēties dāvināt rotaslietas vai dāvanu karti aktīvai atpūtai vasarā pie dabas. Piemēram, dāvanu karte izbraucienam ar laivām vai SUP dēļiem, ekskursija pa Latvijas laukiem.
Ir daudz labu ideju un variantu, ko dāvināt sievietei Līgo un Jāņos. Atliek vien padomāt, kas viņai labāk patīk – tematiskas Līgo un Jāņu dāvanas vai aktīva atpūta, un izvēlēties no plašā piedāvājuma. Lai lustīga līgošana!