Vārda dienu kalendārs

23. jūlijs, 2019

Vārda dienas

Magda, Magdalēna, Magone, Mērija

Kalendārā neierakstītie vārdi

Madelaina, Madlena, Madlēna, Magdalena, Magdaliene, Magdalina, Meralda, Meri, Merīda, Merija, Merilina, Merita, Radislavs, Radmila, Radomirs

Vārdu nozīmes

Magda: Mainīgs instinkts viņā cīnās ar rafinētu gudrību. Labprāt izsviež naudu vējā. Brīžiem pārvēršas par īdzīgu činkstētāju. Spēj vienlaikus nīst un mīlēt. Ir uzstājīga un kaprīza.

Magdalēna: Marija Magdalēna, tēls no Jaunās Derības, tā tika saukta, jo nāca no Magdalas – ciema pie Galilejas jūras, kas tulkojumā no ebreju valodas nozīmē “tornis”. Viņa tika attīrīta no ļaunajiem gariem un ar Jēzu pildija viņa misiju. Magdalēna bija ļoti populāra starp Viduslaiku svētajiem.

Magone: Apziņā materiālais ņem pārsvaru pār garīgo. Fatālistiska filozofija. Nemitīgi kādam cenšas ko iestāstīt. Kaut Magonei itin labi patīk, ka tai lišķē.

Mērija: Atzīst asas izjūtas vispārēja tonusa uzturēšanai. Met pie malas iesīkstējušās tradīcijas, kaut visi apgalvo, ka tieši Mērija esot konservatīvisma citadele. Mērija pārsteidz sabiedrību ar kaut ko avangardistisku, spožu un negaidītu.