Kā izvēlēties saderināšanās gredzenu?
Mūsdienās saderināšanās gredzenu pāri nereti izvēlas kopīgi, dažkārt topošais līgavainis pirkuma meklējumos dodas viens, paļaujoties uz zināšanām par iecerētās gaumi. Daži padomi gredzena izvēlē noderēs gan vienā, gan otrā gadījumā, ja vien saderināšanās gredzenu vīrieša ģimenē nepārmanto.
Gredzenu izvēlē parasti ņem vērā četrus parametrus: forma (gredzena platums, līdzena vai gravēta virsma, ietvara lielums), dārgakmens veids un krāsa (tradicionāli saderināšanas gredzens ir briljanta gredzens), dārgakmens dzidrība un, visbeidzot, novērtējums karātos. Taču – vai tie ir arī būtiskākie?
Viens no jautājumiem, uz ko vēlams atbildēt pirms konkrēta gredzena izvēles, ir – kāda materiāla rotas (piemēram, sudraba vai zelta) sieviete valkā ikdienā? Gan saderināšanās, gan laulību gredzenam jāiekļaujas kopējā sievietes radītajā arējā tēlā un jābūt savstarpēji saskaņotiem. Jāņem arī vērā, ka katram cilvēkam ir atšķirīga attieksme un pat panesamība pret dažādiem juvelierizstrādājumu materiāliem. Pastāv, protams, variants, ka līdz ar laulībām sieviete maina valkājamās rotaslietas no sudraba uz zelta. Tomēr labāk būtu noskaidrot iecerētās domas šajā jautājumā. Varētu pat teikt, ka izvēle savā ziņā ir plašāka, ja sieviete valkā sudraba rotas: ir iespējams izvēlēties sudraba gredzenus, sudraba un dzeltenā zelta sakausējumus, baltā zelta vai platīna gredzenus – atkarībā no tā, kas patīk abiem potenciālajiem valkātājiem. Katram pārim būs savs individuālais skatījums, savs priekšstats un savas finansiālās robežas. Jāatceras, ka svarīgākais ir pati bildināšana. Attiecīgā situācijā (ja tas nav pretrunā ar paša un izredzētās izpratni) ne mazāk nozīmīgs par klasisko zelta gredzenu būs pat plastmasas pakaļdarinājums no bērnu veikala vai kas paštaisīts. Lai nu kā – ja rocība atļauj, kurš vīrietis gan nevēlēsies pasniegt savai topošajai sievai gredzenu, kas būs ne tikai vērtīga rotaslieta, bet arī paliekošs simbols? Tāpēc turpinājumā daži padomi, kā izvēlēties konkrēto gredzenu.
Jāizvēlas, vai saderināšanās gredzens būs ar vai bez dārgakmeņa. Ja bez – padomājiet, kas to padarīs īpašu, atšķirīgu. Varat izvēlēties kādu abu attiecībām svarīgu simbolu, kas būs uz tā atveidots, vai pievērst uzmanību virsmas gravējumam. Ja izvēlaties otru (varētu teikt klasisko) variantu – vispirms jāzina, ar kādu dārgakmeni gredzenu vēlaties. Lai arī vispopulārākais variants ir briljanta saderināšanās gredzens, rubīna, safīra vai smaragda gredzens iespējams iepriecinās vairāk, turklāt – pieejami arī kombinētie gredzeni. Tāpat – dārgakmeņiem mēdz piedēvēt noteiktas nozīmes, kas var būt atšķirīgas dažādos reģionos. Katram pašam gan jāzina, cik lielā mērā tas ietekmēs lēmumu. Vēl var izvēlēties gredzenu ar pusdārgakmeņiem, piemēram, ametistu vai topāzu.